Відділення соціального обслуговування

Відділення соціального обслуговування об’єднує в собі два основні напрями: надання послуги натуральної допомоги та послугу Денного перебування.

Відділення соціального обслуговування створено для обслуговування громадян:

- осіб похилого віку;

- осіб з інвалідністю;

- хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності);

- осіб які перебувають у складній життєвій ситуації.

Відділення надає соціальні послуги безкоштовно.

Послуга натуральної допомоги включає в себе перукарські послуги, послуги прання та послуги робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків громадянам, які знаходяться на обліку у Центрі.

Стандарт послуги натуральної допомоги - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0589-21#Text

Послуги перукаря надаються на дому, або у приміщенні нашого Центру.

Послуги прання білизни та одягу надаються у приміщенні нашого Центру.

Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків допомагає:

- у виконанні дрібних ремонтних робіт житлових приміщень, парканів, меблів тощо;

- у покосі трави на ділянці;

- у рубці та розпилюванні дров.

Послуга Денного догляду надається громадянам, які мають часткове порушення рухової активності, частково не здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі та потребують соціальної адаптації. Послуга соціальної адаптації надається з метою усунення обмежень життєдіяльності, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь, та навичок з орієнтування в домашніх умовах, самообслуговування, поведінки у суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організація дозвілля і відпочинку - "Фіт-Тайм", Університет ІІІ віку, Клуб дозвілля "Надвечір'я", Арт-терапевтичні заняття з рукоділля.

Стандарт денного догляду - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1363-13#Text

В нашому відділенні є можливість цікаво та з користю провести свій час, отримати нові знання та вміння, реалізувати таланти та просто поспілкуватися між собою. Це гарна можливість не залишатися наодинці, а самореалізуватися та організувати своє дозвілля в групах по інтересам, клубах активного дозвілля.

Стандарт соціальної адаптації - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0665-15#Text

У відділенні функціонує Пункт прокату. Через пункт прокату громадяни можуть отримати у тимчасове користування технічні та інші засоби реабілітації з метою усунення обмежень життєдіяльності та підтримки соціальної незалежності громадян, які частково або повністю втратили рухову активність у зв’язку з віком чи хворобою.

Тут можна отримати у тимчасове користування:

Крісло колісне;

ходунки;

милиці (ліктьові, пахові та дитячі);

опорні палиці (дерев’яні та металеві).

Бажаючим отримати засоби реабілітації необхідно звернутись до нашого Центру.

Необхідно мати копії наступних документів з пред’явленням оригіналів:

- паспорт;

- ідентифікаційний код;

- пенсійне посвідчення (за наявності);

- довідка від лікаря про потребу у засобі реабілітації (довідка МСЕК).

Термін, на який видається засіб реабілітації, узгоджується сторонами.

Центр надання соціальних послуг Опішнянської селищної ради приймає в користування нові та вживані технічні засоби реабілітації для поповнення пункту прокату.

Послуги з прокату надаються безкоштовно особам, які звернулися до Пункту прокату й уклали відповідний договір.

Завідувач відділенням - Дулич Наталія Олександрівна.

Перукар – Батожська Наталія Євгеніївна.

Інструктор з трудової адаптації - Григор Тетяна Володимирівна.

Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності - Мазур Юлія Олександрівна.

Робітник з комплексного обслуговування та ремонту будинків – Чубань Анатолій Володимирович.