Опішнянська громада

Полтавська область, Полтавський район

До уваги запитувачів!

Порядок звернення громадян

Основним завданням із зверненнями громадян є забезпечення належного розгляду звернень та організації прийому громадян селищним головою, заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, секретарем селищної ради, перевірки стану цієї роботи в структурних підрозділах селищної ради. Розгляд звернень громадян, що надійшли на адресу селищної ради здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».

Звернення може бути усним чи письмовим.

Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначений контактний центр «Цілодобова варта» за телефоном +380957677086 та записується (реєструється) посадовою особою.

Письмове звернення надсилається поштою на e-mail: opishnya_sr@ukr.net або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення) на сайт Опішнянської селищної ради: https://opishnya-gromada.gov.ua/.

Електронне звернення пишуть у довільній формі, яка має відповідати вимогам Закону України «Про звернення громадян», де зазначають:

- прізвище, імʼя, по батькові (за наявності),

- місце проживання,

- категорія особи (інвалід, багатодітна сімʼя, ветеран праці, дитина війни, ВПО тощо),

- соціальний стан (безробітний, військовослужбовець, підприємець, служитель релігійної організації тощо),

- суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги,

- електронну поштову адресу, на яку можна надсилати відповідь, або інші засоби звязку,

- підпис,

- дату.

Підпис громадянина в електронному зверненні може бути сканованим, сфотографованим тощо.

З метою ефективного реагування на звернення громадян, згідно із статтею 5 цього Закону, встановлено наступні вимоги до оформлення офіційного звернення громадян:

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.

Звертаємо увагу! Відповідно до Статті 8 Закону України «Про звернення громадян», визначено звернення, які не підлягають розгляду та вирішенню:

- письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає;

- не розглядаються повторні звернення одним і тим самим органом від одного і того самого громадянина з одного й того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено Статтею 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними. Рішення про припинення розгляду такого звернення ухвалює керівник органу, про що повідомляють особі, яка подала звернення.

Якщо громадянин не отримав відповідь на своє звернення, він відповідно до статті 55 Конституції України має право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності  органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Письмові звернення до виконавчого комітету Опішнянської селищної ради можна надсилати за адресою: 38164, Полтавська область, Полтавський район, селище Опішня, вул. Перемоги, 3.

 

Дні та години роботи: понеділок — четвер — 8.00 — 17.15, п’ятниця — 8.00 — 16.00. Обідня перерва з 12.00 до 13.00.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь