Опішнянська громада

Полтавська область, Полтавський район

ТВОРЧІСТЬ МИКОЛИ ВАРВИНСЬКОГО ЯК ПРОДОВЖЕННЯ ТРАДИЦІЙ ОПІШНЕНСЬКОГО ГОНЧАРСТВА

Дата: 12.07.2018 20:29
Кількість переглядів: 823

Упродовж століть сиводавній гончарний круг Опішного обертають майстри, чиє ремесло в кожному наступному поколінні знаходить руки, аби прорости в них з новою силою. Відтак, гончарство одного з найбільших і найдавніших осередків України досі продовжується в нащадках та учнях славетних гончарів.

Серед таких – опішненський майстер Микола Варвинський. Гончарство в його родині – спадкова Фото без описусправа, що ведеться від прапрадіда в лінії матері – Євдокії Варвинської. Майстриня цілої низки гончарних професій присвятила глині понад сорок років своєї праці – певно, її шлях став життєвим орієнтиром і для молодшого сина.

1991 року Микола Варвинський закінчив Відділ гончарства Опішненської філії Решетилівського спеціалізованого професійно-технічного училища № 28. Становлення його авторського стилю відбулося у власній майстерні: тут відточилися навички роботи на всіх технологічних етапах створення художніх виробів.

Творчість Миколи Варвинського представляє гончарство «молодшого» покоління гончарів Опішного. Його роботи вирізняє досконале володіння гончарним кругом і продовження кращих гончарних традицій майстрів-корифеїв.

Микола Варвинський – гончар-віртуоз: йому натхненно вдаються і класичні форми глиняного посуду, і пластика декоративних творів – зооморфної скульптури, свічників тощо.

Мистець став постійним учасником Національних виставок-конкурсів художньої кераміки в Опішному «КерамПІК у Опішному!», де щороку Журі відзначало його роботи як кращі зразки народного гончарства.

29 червня 2018 року Музей гончарства відкрив персональну виставку майстра з нагоди його 45-ліття. Експозиція ювілейної виставки Миколи Варвинського презентувала майже 100 творів традиційної опішненської кераміки. Миски, тарелі, глечики, горщики, макітри, куманці, барила, банки, вази, квітники, свічники, декоративні зооморфні скульптури коней демонструють єдність традицій і нових мистецьких варіацій. У творчому тандемі з малювальницею Аллою Коритченко досконалі гончарні вироби майстра гармонійно доповнені багатою опішненською мальовкою.

У руслі народної кераміки, традиційної для Опішного, мистець утверджує власну впізнавану манеру, постійно шукаючи оригінальні декоративні рішення й нові поєднання традиційних елементів.

Запрошуємо відкрити опішненські традиції в сучасному вимірі! Завітайте до Мистецької галереї Музею гончарства!

Жанна Невкрита,
інформаційна служба
Національного музею-заповідника українського гончарства

Фото Тараса Пошивайла



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь