В ОПІШНІ ВПРОВАДЖУЮТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПЕРШОЇ ЧЕРГИ БЕЗБАР’ЄРНОГО МАРШРУТУ
В ОПІШНІ ВПРОВАДЖУЮТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПЕРШОЇ ЧЕРГИ БЕЗБАР’ЄРНОГО МАРШРУТУ
Опішнянська громада є пілотною громадою серед 15 інших з усієї України та приймає участь у флагманському проєкті «Рух без бар’єрів», що впроваджується за ініціативи Олени Зеленської та Міністерства розвитку громад та територій. Ним передбачено комплексний підхід до створення зручного простору та забезпечення максимальної доступності для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення
В рамках Проєкту, Опішнянська селищна рада бере на себе зобов’язання створити зручний, адаптований маршрут у селищі Опішня протяжністю 4 км 100 м, що враховують потреби людей з інвалідністю, батьків із маленькими дітьми, людей літнього віку, військових, які повертаються з пораненнями, а також інших категорій громадян, які стикаються з обмеженнями у доступі до простору, транспорту та послуг та пролягає максимально через усі важливі основні об’єкти, якими кожній людині доводиться користуватися. Серед них: Центр надання адміністративних послуг, Центр надання соціальних послуг, магазини, аптеки, медичний заклад, заклад дошкільної освітипошта, поліція, автостанція. Співфінансування проєкту передбачене: з державного бюджету в розмірі 40% , обласного - 30% , та місцевого - 30%.
Одним із етапів впровадження першої черги безбар’єрного маршруту стала зустріч архітектора відділу містобудування та архітектури Опішнянської селищної ради Вікторії Шевченко із представниками Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області.
Віддрізок даного безбар’єрного маршруту охоплює важливі об’єкти і пролягає в тому числі через автошлях Р-42. Тому для комплексного підходу у цьому питанні потрібна фахова консультація відповідних експертів.
Нагадаємо, даний проєкт ініційовано Міністерством розвитку громад територій та інфраструктури України та передбачає створення безпечного, доступного для всіх учасників руху середовища для маломобільних груп і це дасть змогу громаді залучити додаткові кошти на його реалізацію.
Учасники зустрічі здійснили виїзд, де провели огляд місцевості, обговорили ключові етапи запланованих робіт та виконали технічні заміри дорожнім курвіметром.
У рамках проєкту передбачено:
облаштування зручних тротуарів, які відповідатимуть стандартам безбар’єрності;
нанесення дорожньої розмітки, що забезпечить безпечні пішохідні переходи;
створення умов для вільного та комфортного пересування людей з інвалідністю, батьків з візочками, людей похилого віку.
Безбар’єрність — це не лише комфорт, а й гідність, рівність та безпека для всіх мешканців громади.
Створюємо зручну та доступну інфраструктуру для кожного!