Разом до безбар'єрного суспільства!

Дата: 09.07.2024 15:38

Разом до безбар'єрного суспільства!

Забезпечення безбар'єрності на всіх рівнях, від державного до місцевого – є одним із пріоритетів державної політики. Це означає, що всі люди, незалежно від їхніх фізичних, інформаційних, цифрових, соціальних, громадянських, економічних чи освітніх особливостей, матимуть доступ до необхідних ресурсів та послуг.

Безбар'єрність – це не просто фізичні пандуси чи спеціальні туалети. Це концепція, що передбачає створення умов, де кожен, незалежно від фізичних, сенсорних, інтелектуальних чи інших особливостей, має рівний доступ до різних аспектів суспільного життя.

Україна розпочала реалізацію Національної стратегії безбар'єрності, яка має на меті зробити зробити країну більш інклюзивною та доступною для всіх людей, незалежно від їхніх можливостей, до 2030 року.

В умовах війни потреба в отриманні адміністративних послуг від держави, місцевих органів влади, підприємств та організацій не зменшується, а навпаки, стає ще більш актуальною.

Публічна послуга – юридично або соціально значуща дія суб’єкта надання публічної (електронної публічної) послуги, у тому числі адміністративна послуга, за заявою (зверненням, запитом) суб’єкта звернення або без такого звернення, у результаті якої набуваються, переходять, припиняються права та/або здійснюються обов’язки суб’єктом звернення, надаються відповідні матеріальні та/або нематеріальні блага суб’єкту звернення.

За допомогою онлайн-опитування Національна соціальна сервісна служба України оцінює, наскільки легко людям отримати адміністративні послуги в сфері соціального захисту.

Пройти анонімне анкетування може кожен бажаючий за посиланням:

Разом ми можемо збудувати світ, де кожен має рівні можливості для розвитку та реалізації свого потенціалу.

Що саме ви можете зробити сьогодні?

• Дізнайтеся більше про безбар'єрність: Прочитайте статті, подивіться відео, відвідайте тематичні заходи.
  • Будьте уважні: Звертайте увагу на потреби людей з інвалідністю та пропонуйте допомогу, якщо це можливо.
  • Не дискримінуйте: Ставтеся до людей з інвалідністю з повагою та не робіть припущень про їхні можливості.
  • Підтримуйте ініціативи: Долучайтесь до проектів та кампаній, що спрямовані на створення безбар'єрного середовища.
  • Говоріть про це: Розкажіть про важливість безбар'єрності своїм друзям, родині та колегам.

Пам'ятайте, безбар'єрність – це не просто про людей з інвалідністю, це про всіх нас. Це про те, щоб створити світ, де кожен відчуває себе комфортно та має доступ до всіх можливостей.