Данилків колодязь

Дата: 05.06.2024 10:50

Данилків колодязь

Цей колодязь реставрований в пам’ять про зруйнований комуністами храм Пресвятої Богородиці Покрови 14 грудня 1962року. Данилків колодязь - один із найдавніших діючих колодязів на Полтавщині. Визначити час його побудови нині неможливо, але всі старожили (народжені на початку ХХ століття) кутка Марехівка (саме так називається місцевість, яка межує з колодязем), котрих вдалося опитати досліднику опішнянських старожитностей Анатолію Щербаню, стверджували про його давнину.

Наприклад, Євдокія Кудін була впевнена, що він «був всігда». А Олександр Мареха розповідав, що саме з цього колодязя набирали воду чумаки і козаки, які в’їжджали в Опішню від Лисої гори. Вїзд був надзвичайно складним через крутизну схилу. Тому воли та коні виснажувалися, долаючи цей підйом і потребували води. Та й люди, навіть з навколишніх поселень, які йшли на поклон до храму Пресвятої Богородиці Покрови , намагалися напитися і запастися кришталево чистою та смачною водою.