Неформальна Освіта: "Українська академія лідерства" (УАЛ)
Неформальна Освіта
Сьогодні, навіть під час війни, все більшої популярності набуває саме неформальна освіта. Прикладом в Україні є "Українська академія лідерства" (УАЛ).
«Українська академія лідерства — це формаційна платформа особистісного та суспільного розвитку для молоді на основі цінностей. Академія поєднує річну програму між школою та університетом для вмотивованих підлітків 16-20 років та масштабні соціальні проєкти для суспільства» - таку презентацію можна знайти на сайті Академії.
Проте УАЛ не лише унікальне поєднання формальної та інформальної освіти, що ґрунтується на трьох засадах: фізичному, інтелектуальному та емоційному розвитку молоді. УАЛ вчить в дії – отримувати знання під час практичних завдань, волонтерства та реалізації різноманітних проєктів; вчить взаємодії – працювати в групах та командах, знаходити спільну мову, брати відповідальність за себе та інших; вчить вчитися – самостіно знаходити інформацію, аналізувати власний досвід і з нього формувати нові знання.
Академія надає ціннісні орієнтири, зразки професійної та особистої успішності через знайомство, навчання та взаємодію з топ-менеджерами, провідними науковцями, успішними бізнесменами, політиками, урядовцями та іншими лідерами думок.
Академія - є потужною спільнотою однолітків з усієї України, які прагнуть розвиватися і хочуть від життя більшого, ніж просто сидіти за навчальною партою і виконувати чужі правила. Випускники УАЛ не втрачають зв’зок навіть по завершенню навчання, допомагають одне одному знайти роботу мрії і разом створюють круті ініціативи.
Думка студента Академії Іноземцева Івана:
"Особисто я прийшов в Академію, за досвідом комунікації з різними людьми у різних ситуаціях, щоб зрозуміти свої кордони, свої можливості і обмеження. УАЛ – розширив коло мого спілкування до масштабів всієї країни. Адже зараз я маю друзів з різних регіонів України. Я вже не так гостро сприймаю критику, з повагою ставлюсь до думок інших людей, їх прагнень та рішень. Регулярні рефлексії допомогли мені краще зрозуміти свої емоції, нести відповідальність за реакції та емоційні стани. Розкрили і розвинули мій внутрішній потенціал, про який я навіть не підозрював."
В Академії інтенсивний розклад, багато активностей, під час яких студенти тренують самодисципліну, вміння з користю проводити час, планувати свої справи та дбати про себе у побуті. Студенти багато мандрують містами України, досліджуючи їх культурні, історичні, соціальні особливості, спілкуються з місцевим самоврядуванням та бізнесом. На практиці вчаться приймати важливі рішення, що впливають на життя громад, регіону, країни.
"Експедиції і мандрівки в Академії - це дуже важкий та водночас неймовірно корисний досвід у моєму житті. Кожного разу – це нова пригода, неймовірні емоції, нові знайомства, багато інформації для роздумів. Все дуже яскраво і цікаво!" – каже студентка УАЛу Комісаренко Марія.
В рамках навчального програми студенти УАЛ мають також і закордонну експедицію до ЄС. Кожного року завдання експедиції оновлюються, але місія залишається незмінною – познайомити Європейську спільноту з Україною, чим живе країна, чого прагне та про що мріє. Під час зустрічей з представниками НАТО, Європарламенту, Ради Європи, Європейського суду з прав людини та інших організацій і органів місцевого самоврядування студенти Академії не лише знайомляться з інституціями, досліджують європейські цінності та спосіб життя, а демонструють, що Україна є невід’ємною частиною Європейської спільноти, а її майбутнє впливає на життя на всьому континенті.
Що ще можна додати для кращого розуміння неформальної освіти на прикладі Української академії лідерства?
«Академія — це простір для експериментів та відкриття своїх талантів. Ти не будеш керуватися “престижністю” факультету чи порадами знайомих, а отримаєш конкретний досвід. Ми творимо спільноту відповідальних лідерів, які якісно змінять країну.» - можна прочитати на стайті УАЛ. І це правда. Бо творимо себе – творимо Україну!
Іван Іноземцев