Мінімальна заробітна плата 2024 року

Дата: 09.01.2024 16:25

Мінімальна заробітна плата 2024 року

05.12.2023 в офіційному виданні «Голос України» № 46 опубліковано Закон України від 09 листопада 2023 року № 3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (далі – Закон № 3460), який набрав чинності з 01.01.2024.

Статтею 8 Закону № 3460 встановлено з 1 січня 2024 року мінімальну заробітну плату:

• у місячному розмірі: з 1 січня – 7100 гривень, з 1 квітня – 8000 гривень;

• у погодинному розмірі: з 1 січня – 42,6 гривні, з 1 квітня – 48 гривень.

Мінімальна заробітна плата у погодинному розмірі застосовується в разі застосування погодинної оплати праці.

Якщо нарахована заробітна плата працівника за виконану місячну норму праці є нижчою за розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до розміру мінімальної заробітної плати. Ця доплата виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

До розміру мінімальної заробітної плати не враховуються: доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Мінімальний посадовий оклад не може бути меншим 3028грн.

Статтею 7 Закону № 3460 встановлено з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2920 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

• дітей віком до 6 років – з 2563 гривні;

• дітей віком від 6 до 18 років – 3196 гривень;

• працездатних осіб – 3028 гривень;

• працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, – 2102 гривні;

• працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів, – 2102 гривні;

• працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, – 1600 гривень;

• осіб, які втратили працездатність, – 2361 гривня.

Головний державний інспектор Північно-Східного

міжрегіонального управління Держпраці                                   Тетяна ЖОЛОБ