Карантинний бур’ян  – амброзія полинолиста!

Дата: 17.06.2022 15:37

Батьківщина амброзії полинолистоїпівнічна Америка. В Україні амброзія поширена практично на всій території  .На території нашого району амброзія полинолиста  є теж  проблемою сьогодення.

Чим небезпечна амброзія полинолиста:

• засмічує усі польові культури, особливо — просапні і зернові, а також присадибні ділянки, сади, виноградники, пасовища, луки, полезахисні смуги,

• пригнічує культурні рослини, оскільки має велику вегетативну масу та розвинену кореневу систему, яка може сягати на 4 м вглиб;

• «відбирає» воду та елементи живлення у культурних рослин, затінює їх, перекриваючи їм доступ до прямих сонячних променів;

• пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів), медики називають це амброзійним полінозом або «сінною пропасницею».

Як боротися з амброзією полинолистою:

• до початку цвітіння вирвати з коренем всі поодинокі рослини;

• скошувати, висапувати бур’ян кілька разів за сезон (у разі масового поширення), не дозволяючи їй зацвісти і дати насіння;

• засівання вогнищ бур’яну багаторічними травами, які пригнічують ріст і розвиток амброзії;

• застосування хімічних препаратівгербіцидів, які є у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»;

Забороняється використовувати посівний матеріал, засмічений насінням карантинних бур'янів, а також перевозити  без попереднього очищення. Машини і знаряддя, що використовувалися при збиранні урожаю з ділянок, засмічених карантинними бур'янами, необхідно очистити і продезинфікувати, а потім уже використовувати для інших робіт. Відходи з насіння карантинних бур'янів за можливості запарюють та згодовують тваринам, а за відсутності такої можливості спалюють  у спеціально призначених місцях або   скошений бурян  закладають  в компостну яму   поливаючи сечовиною для перепрівання насіння.

Враховуючи велику шкідливість амброзії полинолистої, як для сільського господарства, так i для здоров’я людей, боротьба з нею є одним із важливих i першочергових завдань усіх землекористувачів та громадян.

Адже саме завдяки своєчасному виявленню та знешкодженню цих рослин ми зможемо перешкодити їх розповсюдженню на нові ділянки!

Державний фіто санітарний інспектор                                              Ольга   БОНДАР