Опішнянська громада

Полтавська область, Полтавський район

Кучерявість листя персика

Дата: 11.05.2022 14:37
Кількість переглядів: 880

                       Фото без опису

Кучерявість листя персика

Якщо ви виявили на своїх деревах таку хворобу ,як кучерявість листя,лікування потрібно ,інакше ви залишитесь без прекрасних і дуже корисних плодів .Для того щоб персик радував своїми смачними плодами ,за ним необхідно правильно доглядати.Більш того ,його власнику потрібно регулярно стежити за зовнішнім виглядом дерева і оглядати його на наявність хвороб ,які позначаються на кількості та якості плодів .Одне з найбільш поширених захворювань персикових дерев кучерявість листя персика.  

          Захворювання зазвичай починає проявлятись вже ранньої весни і його видно неозброєним оком :на молодих листочках ,які щойно розпустилися утворюються пухирчасті вздуття світло зеленого забарвлення,пізніше вони змінюють колір на рожевий або червонуватий ,стають досить крихкими і кучерявими.Крім листя хвороба може вражати і пагони.Вони стають жовтуватими,товщають і засихають.Плоди також можуть хворіти,якщо весна була дощовою.На них утворюється плівка ,яка не дає персику рости ,через що псується їх смак.

Зимує гриб на гілках,пагонах,вражених курча вістю,під  лусочками сплячих бруньок у мікротріщинах кори дерева і на ушкоджених з камеддю.              Фактори ,які сприяють поширенню кучерявості це:

 -різки перепади температур,підвищена вологість  повітря,зниження температури.

Ураження відбувається при розпусканні бруньок,коли спори гриба починають проростати.Найбільш небезпечним періодом для персика є весна.Тому з появою листя слід регулярно оглядати дерево,чи немає деформації листя.Знизити ризик появи кучерявості можна ,якщо правильно висадити персик на ділянці.Йому підійде тільки відкрите сонячне місце,подалі від інших культур.Аби захистити персик від даної хвороби ,слід проводити комплекс заходів .Серед них чільне місце належить санітарно-профілактичним:

-обрізання пагонів ,які уражені та деформовані.

-ретельний збір і знищення опалого зараженого листя .

Найдоречніше це робити восени,але можна і ранньою весною,до розпускання бруньок.

Але, все ж таки найдієвишим залишається  хімічний-обприскування фунгіцидами.У період вегетації проводять оздоровлення одним із препаратів це: скор,хорус,топаз,фундазол,рідоміл голд та багато інших,дозволених до використання в Україні для роздрібного продажу населенню.

Виконуючи ці нескладні рекомендації ,ви позбавите ваші дерева від кучерявості листя  і зможете насолодитися відмінним урожаєм.

Слід пам’ятати,що обробітки проводять в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години,обов’язково дотримуючись правил техніки безпеки,захищаючи відкриті частини тіла і дихальні шляхи .

 

Державний фіто санітарний інспектор                                 Ольга БОНДАР


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь