Попит і пропозиція на зареєстрованому ринку праці Полтавщини у січні-лютому 2022 року
Попит і пропозиція на зареєстрованому ринку праці Полтавщини у січні-лютому 2022 року
У січні-лютому 2022 року роботодавці поінформували службу зайнятості області про наявність 4,8 тисячі вакансій.
Структура вакансій за видами економічної діяльності така: 24% вакансій пропонувалося на підприємствах переробної промисловості; 23% - у сільському господарстві; 10% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 9% – у транспорті; 6% - у освіті.
У професійному розрізі найбільше вакансій пропонувалося для працевлаштування: робітників з обслуговування, експлуатації устаткування – 29%; кваліфікованих робітників з інструментом – 19%; працівників сфери торгівлі та послуг – 12%; професіоналів – 10%; найпростіші професії – 10%;
Станом на 1 березня 2022 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Полтавської обласної служби зайнятості становила 2,2 тисячі одиниць, що на 5% більше, ніж на відповідну дату минулого року.
За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігався на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 28% всіх поданих вакансій (тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів, токар, тракторист, фрезерувальник); кваліфікованих робітників з інструментом - 25% (швачка, слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, електрогазозварник); професіоналів - 12% (інспектор (пенітенціарна система), вчитель закладу загальної середньої освіти, інженер-технолог); працівників сфери торгівлі та послуг - 11% (продавець, охоронник, кухар, поліцейський (за спеціалізаціями), кондуктор громадського транспорту); некваліфікованих працівників - 8% (підсобний робітник, вантажник, прибиральник службових приміщень, прибиральник виробничих приміщень, комірник); фахівців - 6% (бухгалтер, електромеханік, сестра медична (брат медичний), фахівець, інспектор воєнізованої охорони, диспетчер, майстер виробничого навчання, механік, фахівець, інспектор воєнізованої охорони, диспетчер, майстер виробничого навчання, механік).
У січні-лютому 2022 року послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися 24 тисячі зареєстрованих безробітних.
За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід: 33% раніше працювали у сільському господарстві; 14% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 14% - у державному управлінні й соціальному страхуванні; 11% – на підприємствах переробної промисловості. За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування (27%); працівники сфери торгівлі та послуг (15%); представники найпростіших професій (13%).
Станом на 1 березня 2022 року, в середньому по Полтавській області, на одне вільне робоче місце претендувало 9 безробітних (на 1 березня 2021 року – 14 осіб).
Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед кваліфікованих робітників сільського господарства (31 особа), службовців та керівників (16 осіб), технічних службовців (15 осіб), найпростіших професій (15 осіб), фахівців (12 осіб)). Найбільша нестача вакансій спостерігалася для представників таких професій: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів, продавець продовольчих товарів, кухар, бухгалтер. Нестача кадрів існує серед представників таких професій: швачка, фрезерувальник, кондуктор громадського транспорту, інспектор воєнізованої охорони, електромеханік.
Більше аналітичної та статистичної інформації тут: https://pol.dcz.gov.ua/
та https://www.facebook.com/ZinkivCZ/?ref=bookmarks
#ДЦЗ #Служба_зайнятості #ПолтавськийОЦЗ #Зіньківська_філія #