СЕМІНАР для майстрів народних промислів

Дата: 29.07.2021 15:20

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуОпішня є осередком народних промислів, тому символічно, що СЕМІНАР для майстрів народних промислів, за участі почесних гостей, було проведено саме тут, в Центрі популяризації гончарної спадщини України.

Із робочим візитом в рамках проведення Семінару для майстрів народних художніх промислів завітали:

????Євгенія Кравчук - народний депутат України, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики

????Дмитро Нальотов - народний депутат України, голова підкомітету з питань туризму та курортів Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики

????Лариса Петасюк - заступник Міністра культури та інформаційної політики України

????Галина Григоренко - Голова Державного агентства України з питань мистецтва та мистецької освіти

????Анастасія Образцової - в.о. генерального директора Директорату книговидання, креативних індустрій та туризму Міністерства культури та інформаційної політики України

????Луіза Мороз - державний експерта експертної групи з креативних індустрій Директорату книговидання, креативних індустрій та туризму Міністерства культури та інформаційної політики України

????Оксана Іонова - начальник відділу креативних індустрій Державного агентства України з питань мистецтва та мистецької освіти

????Юрій Жеребцов - головний спеціалісту відділу проєктної та організаційної роботи Державного агентства розвитку туризму України

????Шевченко Євген Ігорович - голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України

????Катерина Рижеченко - заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації

????Ірина Удовиченко - директор Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації

Під час даного заходу обговорили існуючі проблеми та загрози даної галузі. "Зберегти та відродити нематеріальну спадщину та зробити її доступною, залучивши безпосередньо до процесу українців та тих, хто відвідує нашу країну" - наскрізна думка обговорень.

Також неодноразово вказували саме на необхідну синергію різних гілок влади, що має бути спрямованою на рух в одному напрямі. Наголосили і на тому, що важливо звертати особливу увагу на майстра-митця, вивчивши його проблеми та створивши відповідні умови для подальшої роботи.

Поряд із вищеперерахованим, як зазначив Олесь Пошивайло - директор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні: "Варто культивувати і виховувати у дітей захоплення і любов до народного мистецтва, до народної традиційної культури. Окрім цього популяризувати народну художню культуру."

Окремим питанням була діяльність та подальші плани на майбутнє Центру розвитку ремесел "Опішнянська артіль", діяльність якої спрямована на збереження та розвиток гончарних ремесел в Опішнянській громаді.

По завершенню обговорення на тему: "Державна політика у сфері народних художніх промислів: напрями та особливості реалізації", делегація відвідала туристичні та мистецькі заклади Опішні.