БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ВОГНЮ!!!!!

Дата: 29.07.2021 08:45

У зв'язку з різким підвищенням температури повітря і вітряної погоди істотно збільшується імовірність виникнення пожеж в природніх екосистемах. На сьогодні у багатьох регіонах країни через суху та теплу погоду, а також необережне поводження з вогнем виникають пожежі. Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і народному господарству. Більше 95 відсотків лісових пожеж в області виникає з вини людини..

Під час пожежонебезпечного періоду населенню категорично забороняється:

• розпалювати багаття в лісі, спалювати сухе листя, траву чи інший сухостій, а також побутові відходи і сміття;

• палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати гарячий попіл, окрім спеціально обладнаних місць;

• звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Якщо пожежа застала вас зненацька тоді необхідно:

• не панікувати та не приймати поспішних необдуманих рішень;

• з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;

• якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть до водойми або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, - воно тут менш задимлене. Рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

• гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;

• будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас.

Якщо ж пожежа розгорілася вже надто, не ризикуйте загасити її самотужки а якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном «101» чи повідомте лісову охорону, або органи місцевого самоврядування і вкажіть про місце загоряння та як туди дістатися.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Головний інспектор ВЗНС Полтавського РУ

ГУ ДСНС України у Полтавській області                                     Сергій ЗАЄЦЬ