Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Опішнянської селищної ради  Опішнянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини інформує!

Дата: 09.07.2021 14:10

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Опішнянської селищної ради  Опішнянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини інформує:

Масштабна вакцинальна кампанія, що розпочалася два місяці тому набирає оберти. Мільйони людей у всьому світі вже встигли отримати щеплення проти COVID-19.

Наразі не існує специфічного лікування проти коронавірусної хвороби COVID-19, тому для того, щоб зберегти своє здоров’я потрібно мінімізувати ризик або навіть унеможливити ймовірність інфікування. Це стає можливим саме завдяки проведенню масової імунізації населення. COVID-19 — гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Передача вірусу здійснюється повітряно-краплинним шляхом. Схильні до захворювання усі категорії населення, проте найважчий перебіг відмічається у людей похилого віку та осіб, з наявними супутніми захворюваннями. Вакцина — це препарат, що виготовлюється на основі ослаблених чи вбитих збудників хвороб, продуктів їх життєдіяльності або їх синтетичних аналогів.

Щеплення від COVID-19 безпечні для літніх людей, які мають хронічні захворювання. Жодна вакцина не може бути застосована без проходження усіх фаз клінічних випробувань та затвердження її компетентними органами. Результати досліджень доводять ефективність вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Існує лише невелика ймовірність несприятливих реакцій після імунізації, оскільки сприйнятливість організму до окремих речовин суворо індивідувальна.

Проте не варто через це уникати вакцинації, адже саме вакцина є дієвим способом профілактики інфекційних захворювань. Вакцинування допоможе сформувати імунітет до вірусу,що захистить вас від інфікування чи важкого перебігу хвороби.

З метою зменшення рівню розповсюдження вірусу імунітет повинен бути у 65-70% Світовий досвід з вакцинації наразі доводить свою ефективність, де значно знижується рівень захворюваності та смертності.

Ризик поширення даної інфекції дуже високий серед організованих колективів, що робить їх приорітетною групою населення для проведення вакцинації. Таким чином, вакцинація особового складу допоможе унеможливити поширення вірусу.

Будь яка участь у міжнародних навчаннях, робочих поїздках за кордон потребує максимальної підготовки, зокрема і підготовки імунітету до можливих інфекцій.

Та головне пам’ятати, що запобігти хворобі простіше, ніж її лікувати.

Всих бажаючих отримати щеплення від COVID-19 вакциною CoronaVac (виробник Синовак Лайф Саєнсіз, Китай), чекаємо в КНП «ЦПМСД»Опішнянської селищної ради  смт. Опішня вул Нова, 54 щоденно!