пПрофілактика інфекційних захворювань у період весняного паводку

Дата: 05.03.2021 10:11

Весняний паводок – природне явище, що може призвести до непередбачуваних наслідків. Усе залежить від погодних умов: він може пройти тихо та непомітно, або наробити лиха.

Період  весняної   повені   особливо  небезпечний для тих, хто живе поблизу річки, ставка,   водойми,   адже   існує    реальна    загроза    попадання  в  талі  води   збудників інфекційних  хвороб.   Виникають   сприятливі   умови   для  розповсюдження вірусного гепатиту А,   дизентерії,   ентеровірусів   черевного тифу, паратифів   та  інших  гострих кишкових   інфекцій   у  результаті   забруднення   відкритих   водоймищ   і    колодязів нечистотами   та   води  централізованого  водопроводу  при наявності у ньому дефектів.

Для  уникнення зараження інфекційними хворобами під час паводку слід дотримуватись рекомендацій:

-Для  пиття,  гігієнічних  цілей,  приготування   їжі    використовувати   кип’ячену  або бутильовану воду.

- Не  використовувати продукти,  які  були підтоплені,  або  вживати  їх  у їжу тільки після достатньої термічної обробки.
            - Обов’язково     мити    руки   з   милом   після    відвідування  туалету, роботи  на  присадибній  ділянці,  прогулянок,  контакту  з тваринами, перед вживанням їжі.
            - При  використанні  овочів  і фруктів у сирому вигляді  ретельно  мити  під  проточною  водою,  обдавати  кип’ятком  та не  мити  водою з відкритих водоймищ.

- Колодязі   звільнити   від   нанесеного   бруду,   почистити   та продезінфікувати.

- У разі   затоплення   оселі   просушіть   будинок,   проведіть  ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої території.

- Індивідуальні   вигреби  та  вбиральні  (туалети)  у  разі   переповнення  водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати.
           - У  разі  розвитку  симптомів  інфекційних  захворювань   (підвищення

температури тіла,  лихоманка,  запаморочення,  головний  біль,  біль  у животі, нудота, діарея, нежить, кашель,  пожовтіння шкіри,    склер  очей,  висипання  на   тілі,   поява   гнійників  і  т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування.